News -

Więcej środków na Erasmusa+

Europarlamentarzyści zgodzili się na zwiększenie funduszy na realizację programu Erasmus+. W nowym budżecie UE na ten cel ma zostać przeznaczonych przynajmniej trzy razy więcej środków.


Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, dabatując nad nowym budżetem UE, uznali realizację programu Erasmus+ za jednen z priorytetów finansowych na lata 2021-2027. Zwiększając środki na jego realizację wyszli naprzeciw oczekiwaniom Europejczyków – o więcej pieniędzy na wymiany międzynarodowe dla młodych ludzi i ich nauczycieli apelują m.in. twórcy kampanii „Erasmus+ x10”, którzy od kilku miesięcy prowadzą w Internecie zbiórkę podpisów pod petycją w tej sprawie.

Podczas posiedzenia, które odbyło się w Brukseli 14 marca, Europosłowie podkreślali, że potrojenie nakładów na Erasmusa+ umożliwi skorzystanie z możliwości, jakie oferuje program jeszcze większej liczbie uczniów i studentów oraz wyrazili nadzieje, że w kolejnych latach wśród jego beneficnejtów znajdzie się również młodzież pochodząca z regionów peryferyjnych i słabiej rozwiniętych oraz osoby z niepełnosprawnościmi.

Erasmus+ to jeden z najbardziej udanych i docenianych programów UE. W ciągu ostatnich 30 lat wzięło w nim udział ponad 9 mln Europejczyków. Program dał im możliwość uczenia się, studiowania oraz uczestniczenia w wolontariatach za granicą, przyczyniając się do ich rozwoju osobistego i zawodowego.

Erasmus+ jest również bardzo wysoko oceniany przez Europejczyków – z raportu opublikowanego na poczatku roku na stronach Komisji Europejskiej wynika, że z uczestnictwa w projektach realizowanych ze środków programu zadowolonych było aż 90% badanych.

Więcej informacji

 

stopka strony