News -

Wielki sukces studentów z Poznania

Polski projekt zatytułowany Erasmus Evening zdobył Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego. Przedsięwzięcie polegało na stworzeniu internetowej audycji dla studentów zainteresowanych wyjazdem na stypendium Erasmusa.


Inicjatorami projektu są studenci UAM w Poznaniu. Ich audycji można było posłuchać w uczelnianym Radiu Meteor. Gośćmi spotkań byli studenci planujący wyjazd na zagraniczne studia lub obcokrajowcy, którzy na stypendium Erasmusa przyjechali do Polski. Rozmowy dotyczyły m.in. procedur oraz codziennych problemów i wyzwań stojących przed młodymi ludźmi, związanych np. z wynajmowaniem mieszkania.  

Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego przyznają Parlament Europejski i Fundacja Międzynarodowej Nagrody Karola Wielkiego. Wyróżnienie co roku trafia w ręce osób w wieku od 16 do 30 lat, realizujących najciekawsze projekty służące budowaniu porozumienia między młodymi Europejczykami z różnych krajów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 23 maja br. w Akwizgranie.

W konkursie nagrodzono również projekty młodych ludzi z duńskiego Aalborga („Re-discover Europe") oraz z Holandii („Are We Europe”).

Więcej informacji na stronie organizatorów.

stopka strony