Witajcie w nowych stronach

Oto nowa strona internetowa Eurodesk Polska. Warto w zaciszu domowego biura poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z jej zawartością i nowymi funkcjonalnościami.


Zmiany na stronie widoczne są na pierwszy rzut oka, ale w pełni doceni je ten, kto skorzysta z nowych funkcjonalności umożliwiających ekspresowe wyszukiwanie informacji. A jest co wyszukiwać. Sama tylko baza programów grantowych (najważniejsza części strony) liczy ponad 300 polskich i międzynarodowych funduszy wspierających edukację, działania międzynarodowe i młodzieżowe. To największe źródło tego typu informacji w polskim internecie. Granty można wyszukiwać według kategorii tematycznych, terminów składania wniosków, grup docelowych i fundatorów programów. Przy okazji pracy nad nową stroną zawartość bazy została gruntownie sprawdzona i zaktualizowana.

Dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, jakie działania można realizować w ramach znajdujących się w bazie programów przygotowaliśmy ponad 200 przykładów najlepszych projektów zrealizowanych w najbardziej popularnych programach, wywiady z ich twórcami i uczestnikami. A że to mocno zaraźliwa (ups!) dawka inspiracji, znajdziesz je w dziale Inspiracje.

Unikalnym zasobem informacyjnym jest – także świeżo po remanencie – baza organizacji młodzieżowych i instytucji działających na rzecz młodzieży. Pracujesz dla jednej z nich? Sprawdź czy jest w bazie, jeśli nie - wypełnij ankietę, to ją dodamy.

Nowością na stronie jest sekcja Weź udział – tu zamieszczamy informacje o szkoleniach i wydarzeniach, w których można wziąć udział i projektach, do których można się przyłączyć.

W sekcji Newsy jest jedna zmiana – nie ma w niech konkursów. Cieszą się sporą popularnością, więc poświęciliśmy im oddzielną stronę, bo wiemy, że cieszą się sporym zainteresowanym. Z kolei informacji o nadchodzących wydarzeniach europejskich – kampaniach, dniach, akcjach – szukaj w Eurokalendarzu.

Z naszej strony niezmiennie można czerpać wiedzę na temat studiów, pracy lub wolontariatu za granicą, a tych którzy nie zawsze mają czas, żeby zajrzeć eurodesk.pl zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera, który wkrótce – również po gruntownym liftingu – trafi do Waszych skrzynek.

Zdajemy sobie sprawę z ogromu informacji na naszej stronie i że nie każdy znajdzie na niej to, czego szuka. W każdej chwili pomocą służą pracownicy Krajowego biura Eurodesk Polska. Najlepiej kontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy znajdujący się w dziale Kontakt. Tam też znajduje się mapka z organizacjami i instytucjami i należącymi do sieci Eurodesk Polska. Możesz się do nich udać po pomoc merytoryczną, publikacje Eurodesk Polska czy poprosić o poprowadzenie warsztatu lub gry dla młodzieży.

Eurodesk.pl to pod względem liczby użytkowników najpopularniejsza z kilkunastu stron zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W ubiegłym roku odwiedziło ją ponad 400 tys.internautów.

Wawrzyniec Pater
Koordynator sieci Eurodesk Polska

#wawrzyniecpater    #eurodeskpl    #nowastrona    #eurodeskpolska

stopka strony