News -

Wojaże na staże

Myślisz o stażu w instytucji międzynarodowej? Sięgnij po najnowszą publikację Eurodesk Polska!


O stażu lub praktyce w międzynarodowej instytucji marzą tysiące młodych ludzi z Europy i ze świata.  Chcą zdobyć doświadczenie, poznać instytucje od środka, popracować w międzynarodowy środowisku. I choć starania o przyjęcie na staż kończą się sukcesem tylko dla kilku procent aplikujących, mało kogo to odstrasza. O staże i praktyki w międzynarodowych instytucjach rok w rok ubiegają się dziesiątki tysięcy młodych ludzi z całego świata. Zdają sobie sprawę, że takie doświadczenie to punkt w CV, wobec którego żaden pracodawca nie przejdzie obojętny.  

Oferta stażowa międzynarodowych instytucji jest bogata i różnorodna. W zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie. Finansiści, prawnicy, politolodzy, ale także specjaliści w bardzo specyficznych dziedzinach – toksykolodzy, fizycy plazmowi, dietetycy. I choć większość informacji o stażach i  praktykach w międzynarodowych instytucjach jest dostępna w internecie, nie było do tej pory jednego miejsca, w którym informacje te są zebrane i kompleksowo opisane. Teraz jest.

W publikacji „Staże i praktyki w instytucjach międzynarodowych” znajdziesz informacje o niemal wszystkich stażach i praktykach w instytucjach unijnych, europejskich i globalnych. Opisaliśmy też największe międzynarodowe programy, w ramach których można zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą – w  instytucjach, organizacjach, firmach. Ich uzupełnieniem są wywiady ze stażystami i rekruterami. Odpowiadają oni na pytanie, które zadaje sobie większość myślących o wyjeździe na staż: co zrobić, aby moja aplikacja została oceniona pozytywnie. 

Publikacja Eurodesk Polska jest bezpłatna. Można ją otrzymać w siedzibie Krajowego Biura lub w jednym z kilkudziesięciu punktów Eurodesk Polska. Elektroniczna wersja broszury znajduje się na eurodesk.pl w dziale publikacje

stopka strony