News -

Wszystkich nas łączy Polska!

Jeżeli jesteś młodym imigrantem lub imigrantką mieszkającą w Polsce? Opowiedz swoją historię i wygraj cenne nagrody!


Jesteś młodym imigrantem lub imigrantką i mieszkasz w Polsce? Opowiedz swoją historię i wygraj cenne nagrody!

Czy Polacy są przychylnie nastawieni do imigrantów? Czy młodzi imigranci chcą brać aktywny udział w życiu społecznym i demokratycznym w Polsce? Jak nawiązać kontakt z mieszkańcami nowego kraju? Jeśli potrafisz w ciekawy sposób odpowiedzieć na te pytania, weź udział w konkursie ,,Wszystkich nas łączy Polska!”.

Organizatorzy liczą na kreatywność uczestników: ich prace mogą mieć formę pisemną (wywiad, felieton, reportaż - maksymalnie 2500 znaków, blog) lub filmową (wywiad, reportaż - nie dłuższe niż 3 minuty).

Celem inicjatywy jest zebranie opinii dotyczących życia imigrantów w Polsce i ich aktywności społecznej. Zawartość prac konkursowych posłuży do wypracowania rekomendacji na temat sytuacji i potrzeb młodych imigrantów mieszkających w Polsce, które w ramach procesu dialogu usystematyzowanego UE z młodzieżą będą dyskutowane na szczeblu europejskim podczas konferencji młodzieżowych, a także Rady Unii Europejskiej.

Organizatorami konkursu są Narodowa Agencja Programu ,,Młodzież w działaniu”, Polska Rada Organizacji Młodzieżowych i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Autorzy najlepszych prac otrzymają cenne nagrody, m.in. czytniki książek Prestigio Libretto.

Termin wysyłania prac mija 6 lipca 2012 roku.