Wymiany młodzieży bez tajemnic

Programom grantowym wspierającym międzynarodowe projekty młodzieżowe poświęcona jest najnowsza publikacja Eurodesk Polska. To pierwszy tak kompleksowy informator o tej tematyce.


Jeszcze całkiem niedawno programy wspierające międzynarodową współpracę młodzieży można było policzyć na palcach jednej ręki. Dziś jest ich już kilkanaście. Można się spotkać w gronie kilkunastu lub kilkudziesięciu osób, dwu- lub wielonarodowym. Z Europejczykami z Unii Europejskiej i zza naszej wschodniej granicy. Projekty mogą realizować uczniowie i nieformalne grupy młodzieży. Zakres tematyczny wspieranych projektów jest tak różnorodny, że praktycznie każdy w miarę sensowny pomysł ma szanse na realizację.

W publikacji „Międzynarodowe Wymiany Młodzieży” autorzy opisali kilkanaście programów wspierających współpracę młodzieży z różnych krajów. Oprócz podstawowych informacji dotyczących formalności, priorytetów i wysokości budżetów czytelnicy znajdą w niej też porady koordynatorów programów, przykłady zrealizowanych projektów i rozmowy z ich pomysłodawcami.

Publikacja jest bezpłatna.  Można ją otrzymać w siedzibie Krajowego Biura lub w jednym z kilkudziesięciu punktów Eurodesk Polska. Elektroniczna wersja broszury znajduje się na stronie eurodesk.pl w dziale publikacje.

„Międzynarodowe Wymiany Młodzieży” to kolejna tematyczna publikacja Eurodesk Polska dla młodzieży przedstawiająca najatrakcyjniejsze możliwości zdobywania doświadczenia i współpracy międzynarodowej w Europie. Pierwsza - również dostępna w punktach Eurodesk Polska i też darmowa - poświęcona jest stażom i praktykom w instytucjach międzynarodowych.

stopka strony