News -

„Wyraź się" i wygraj!

Chcesz wyrazić swoją opinię na temat sytuacji młodzieży w Polsce? Wiesz, jak sprawić, by młodzi ludzie byli lepiej postrzegani? Łap za pióro i pisz!


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i serwis GazetaEdukacja.pl i zapraszają do udziału w konkursie na esej. Można wygrać aparat cyfrowy, dysk zewnętrzny o pojemności do 250 GB lub odtwarzacz muzyki mp3 z wbudowaną pamięcią flash 4 GB.
Uczestnicy mają do wyboru jeden z poniższych tematów: 1. Jak poprawić sytuację młodych ludzi na rynku pracy? 2. Dobre praktyki w aktywizowaniu młodzieży ze środowisk mniej uprzywilejowanych 3. Czy warto być wolontariuszem? Jakie korzyści można wynieść z pracy wolontariackiej? 4. Czy młodzi ludzie mają możliwości wpływu na życie ich lokalnej społeczności? W jaki sposób zwiększać ich aktywność i zachęcać do podejmowania działań na rzecz swojej społeczności? 5. W jaki sposób promować działania młodych ludzi, jak zwiększać widoczność działań lokalnych? Długość tekstu nie powinna przekroczyć 8 tysięcy znaków bez spacji. Prace wysyłać należy na adres edukacyjne.konkursy@g.pl do 4 maja 2011 roku do godziny 23.59. Zdjęcia do artykułów są mile widziane. Najciekawsze teksty wybierze redakcja GazetaEdukacja.pl i przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Laureaci – poza nagrodami – dostaną również zaproszenie na debatę krajową, która odbędzie się 17 maja 2011 r. w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Warszawie. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zapewni im zwrot kosztów podróży. Regulamin konkursu na stronie : http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9388930,Regulamin_konkursu__Wyraz_sie_.html?as=2&startsz=x