News -

Wystartował euroman.gov.pl

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska wraz z uczniami jednej z warszawskich szkół podstawowych uruchomiła nowy portal dla dzieci i młodzieży o Funduszach Europejskich www.euroman.gov.pl


Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska wraz z uczniami jednej z warszawskich szkół podstawowych uruchomiła nowy portal dla dzieci i młodzieży o Funduszach Europejskich.

– Uruchamiając nową stronę internetową chcemy poprzez zabawę i edukację przybliżyć uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych tematykę funduszy unijnych – mówiła minister Bieńkowska. – Szczególnie, że tysiące projektów finansowanych z pieniędzy europejskich jest przeznaczonych właśnie dla nich. To nowe boiska, baseny, komputery, wyremontowane szkoły i oddziały ratunkowe dla dzieci, a także przedszkola i specjalne programy edukacyjne.

W trakcie imprezy towarzyszącej uruchomieniu portalu przygotowano dla najmłodszych specjalne animacje i zabawy oraz stanowiska komputerowe, przy których mogli zapoznać się z portalem. Strona otrzymała Certyfikat Bezpiecznej Strony BeSt, który jest przyznawany przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach projektu Sieciaki.pl. Certyfikat poświadcza, że strona www.euroman.gov.pl spełnia kryteria bezpieczeństwa, kryteria techniczno-estetyczne oraz kryteria odpowiedniej zawartości dla stron skierowanych do dzieci i młodzieży.
stopka strony