News -

Wyzwania dla regionu - konkurs na esej

„A Sea of Words” to tytuł konkursu na opowiadanie poświęcone przyszłości Europy i krajów Basenu Morza Śródziemnego. Autorzy najlepszych prac w nagrodę odwiedzą Barcelonę.
Udział w konkursie mogą wziąć osoby w wieku od 18 do 30 lat z krajów Europy i basenu Morza Śródziemnego. Zadaniem uczestników jest napisanie krótkiego opowiadania (do 2500 słów) o tym, jak z punktu widzenia młodego człowieka wyglądają wyzwania stojące przed najmłodszym, średnim i starszym pokoleniem mieszkańców regionu eurośródziemnonorskiego, z uwzględnieniem różnic w społecznej wrażliwości i realiach. Autorzy powinni odnieść się do kwestii dialogu międzykulturowego, szczególnie w kontekście politycznym, społeczno-kulturalnym, gospodarczym i środowiskowym.

Opowiadania – oryginalne i wcześniej niepublikowane – mogą być napisane w dowolnym z oficjalnych języków Europy lub regionu Morza Śródziemnego. Najlepszych 20 prac zostanie opublikowanych, a ich autorzy zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się 5 i 6 listopada 2012 r. w Barcelonie, oraz na cykl wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na kolejne dni.

Prace przesyłać należy na adres concurso@iemed.org do 30 czerwca 2012 r.

Więcej informacji na stronie:
www.iemed.org/dossiers-en/dossiers-iemed/cultures-mediterranies/sea-of-words-2012/call-and-conditions