News -

Wyzwanie dla twórczych

Cztery roczne stypendia o łącznej wartości ponad 50 tys. zł czekają na młodych ludzi, którzy wyróżnią się umiejętnością innowacyjnego myślenia. Ruszają I edycja konkursu „Żyj z pasją” oraz VIII edycja konkursu „Elektryzująca Pasja”.


Cztery roczne stypendia o łącznej wartości ponad 50 tys. zł czekają na młodych ludzi, którzy wyróżnią się umiejętnością innowacyjnego myślenia. Ruszają VIII edycja konkursu „Elektryzująca Pasja” oraz I edycja konkursu „Żyj z pasją”.

Pierwszy z konkursów skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadanie polega na przygotowaniu prezentacji lub filmiku obrazującego wielką pasję autora pracy. Spośród zgłoszonych prac jury wybierze 15 finalistów, którzy rywalizować będą o nagrody - wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, m.in. komputer, tablet i ipod.

Drugi konkurs – pod hasłem „Żyj z pasją” - realizowany będzie po raz pierwszy. Organizatorzy zapraszają do udziału w nim studentów wydziałów technicznych: elektrycznych elektronicznych i informatycznych. Studenci będą mieli za zadanie przedstawienie swoich pasji powiązanych z techniką i dających się skomercjalizować. Pasje powinny być zaprezentowane w jednej z trzech form: prezentacji w Power Point, krótkiego filmu lub innej, zaproponowanej przez studenta, ale nie dłuższej niż 10 minut.

Dla zwycięzców konkursu „Żyj z pasją” ufundowane zostaną cztery roczne stypendia o łącznej wartości 50,4 tys. zł.

Konkursy organizuje firma ELEKTROTIM S.A., wraz z partnerami społecznymi. Patronat nad działaniami objął Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej o laureatach konkursu Elektryzująca Pasja:
https://www.facebook.com/ElektryzujacaPasja?ref=hl
stopka strony