News -

Zrób coś dla siebie i innych - ruszyła ostatnia rekrutacja do programu „Nic o nas bez nas”

Jeżeli masz od 18 do 24 lat, mieszkasz w woj. kujawsko-pomorskim i chcesz zrobić coś dla siebie i dla innych, ta wiadomość jest dla Ciebie! To już ostatnia szansa, aby zostać mentorem dla swoich rówieśników i wziąć udział w innowacyjnym projekcie „NIC O NAS BEZ NAS”. Celem projektu jest pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu poprzez wykorzystanie nowoczesnej metody MENTORINGU rówieśniczego - narzędzia powszechnie wykorzystywanego w Wielkiej Brytanii czy Estonii. Uczestników projektu czeka wiosenny wyjazd integracyjny z byłymi żołnierzami GROM-u oraz ciekawe warsztaty, które pozwolą uporządkować własne sprawy, a także zadbać o innych. Rekrutacja trwa! Więcej informacji na www.nicbeznas.byd.pl.


Jeżeli masz od 18 do 24 lat, mieszkasz w województwie kujawsko-pomorskim, chcesz zrobić coś dla siebie i dla innych, ta wiadomość jest dla Ciebie! To już ostatnia szansa, aby zostać mentorem dla swoich rówieśników i wziąć udział w innowacyjnym projekcie „NIC O NAS BEZ NAS”, współfinansowanym ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki, wszedł w drugą fazę realizacji. W styczniu 2013 r. rozpoczyna się nabór do kolejnej, trzeciej już grupy uczestników. Celem projektu „Nic o nas bez nas” jest pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Jego ideą jest MENTORING rówieśniczy. Taka metoda wspierania osób defaworyzowanych stosowana jest od lat m.in. w Wielkiej Brytanii i Estonii, gdzie działa Partner projektu – Crime Prevention Foundation. W projekcie "Nic o nas bez nas" możesz liczyć na wiosenny wyjazd integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy GROM, ciekawe warsztaty i zajęcia, które pozwolą uporządkować własne sprawy i zadbać o innych. Postępowanie kwalifikacyjne w projekcie jest dwuetapowe:
  I. W etapie pierwszym kwalifikujemy według kryteriów formalnych i ustawowych.
  II. W etapie drugim ważne są wyniki ankiety. Na jej podstawie będziemy wstępnie kwalifikować do finałowej rozmowy z psychologiem.
Rekrutacja odbywa się w formie online lub tradycyjnej. Jeżeli masz dostęp do internetu, wejdź na stronę www.nicbeznas.byd.pl i wybierz zakładkę „Rekrutacja”. Z internetowej możliwości rejestracji możesz też skorzystać w Bibliotece Głównej WSG (budynek B) przy ulicy Garbary 2 w Bydgoszczy. Możesz również przystąpić do projektu odwiedzając biuro projektu "Nic o nas bez nas", które mieści się w Bydgoszczy, w Wyższej Szkole Gospodarki przy ulicy Garbary 2, w budynku W, pokoju I. Masz wątpliwości czy spełniasz kryteria naboru? Masz utrudniony dostęp do Internetu? Potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu ankiety lub wolisz wypełnić ją w wersji papierowej? Chętnie służymy pomocą! Specjalnie dla zainteresowanych załoga projektu pełni dyżury w biurze projektu "Nic o nas bez nas" w każdy poniedziałek i wtorek od 8.00 do 16.00. Przyjdź, napisz lub zadzwoń, by dowiedzieć się więcej:
  Biuro Projektu NIC O NAS BEZ NAS
  Wyższa Szkoła Gospodarki
  Garbary 2, 85-235 Bydgoszcz
  tel.: 52 567-00-49
stopka strony