News -

Civic Volunteering - jak służyć służbom

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach wraz z partnerami z Wielkiej Brytanii, Finlandii i Estonii zapraszają na konferencję „Wolontariat w Policji i w przestrzeni miejskiej – z Londynu do Kielc”.


Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać możliwości angażowania wolontariuszy w pracę policji i innych służb publicznych w krajach, z których pochodzą partnerzy projektu Civic Volunteering – Innovations in Action, realizowanego w ramach Akcji 2 programu Erasmus+ Młodzież. Celem przedsięwzięcia było wdrożenie w Polsce pilotażowego programu wolontariatu w policji.

Na konferencji wystąpią m.in. Edward Sherry, emerytowany policjant i dyrektor narodowego, brytyjskiego programu wolontariatu w policji oraz Graeme Ironside – manager akcji społecznych w Volunteer Police Cadets w Wielkiej Brytanii. W trakcie spotkania przedstawione zostaną również inicjtywy związane z wolontariatem w armii – zaprezentuje je Estońska Liga Obrony.

Spotkanie odbędzie się 28 czerwca 2016 r. (godz. 10.00 - 14.00) w Centrum Konferencyjnym przy ul. Wilczej 9 w Warszawie.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Dodatkowe informacje na stronie Centrum Wolontariatu w Kielcach.

stopka strony