News -

ETM w Bydgoszczy

Kilka tygodni przygotowań nie poszło na marne: bydgoska młodzież przeżyła wyjątkową przygodę, biorąc udział w grze miejskiej zorganizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.


W wydarzeniu zorganizowanym 28 kwietnia br. uczestniczyło 26 licealistów. Młodzi ludzie, podzieleni na cztery rywalizujące ze sobą drużyny, mieli za zadanie w określonej kolejności poruszać się pomiędzy poszczególnymi stacjami gry.

Na pierwszej stacji gracze musieli wykazać się znajomością flag, stolic oraz znanych postaci z krajów UE. Na drugiej stacji sprawdzane były umiejętności językowe. Trzeci zestaw pytań dotyczył strefy euro i pozostałych walut obowiązujących w państwach europejskich. Zadania z czwartej stacji koncentrowały się wokół muzyki i tańców charakterystycznych dla poszczególnych krajów UE. Zabawę przez kilka tygodni przygotowywała grupa uczestników Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, prowadzonego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz.

Gra miejska nie była jedynym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Bydgoszczy. W miejscowym IX LO przeprowadzono również eurolekcję poświęconą wolontariatowi w Europie.

Wydarzenia zorganizował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Bydgoszcz przy Wyższej Szkole Gospodarki.

stopka strony