News -

Europemobility 2013 - zmiana terminów!

Ruszyła kolejna edycja konkursu Europemobility dla pomysłowych filmowców-amatorów. Wystarczy stworzyć krótki film opowiadający o nauce, stażu lub stypendium w innym kraju, by mieć szansę na wyjazd do Brukseli.


Aż do 15 października przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w konkursie na najciekawszy film promujący międzynarodową mobilność. Zwycięzcy otrzymają zaproszenia do Brukseli.

W konkursie może wziąć udział każdy Europejczyk, który korzystał z zagranicznych szkoleń, staży, wymian młodzieżowych lub pracowniczych lub też wyjeżdżał na stypendia do innych krajów Europy lub świata. Wyjazdy mogły być finansowane zarówno z funduszy krajowych, jak i unijnych – np. z programu Młodzież w działaniu, Leonardo da Vinci, Erasmus, Comenius czy Grundtvig.

Filmy, opowiadające o zebranych za granicą doświadczeniach, powinny być oryginalne i nie dłuższe niż trzy minuty. Należy je opracować w jęz. angielskim (lektor lub napisy). Nagrody dla zwycięzców przyzna międzynarodowe jury, swoich faworytów wybiorą jednak również internauci. Laureaci w obu kategoriach otrzymają nagrody finansowe i zaproszenie na ceremonię wręczenia nagród do Brukseli.

Termin nadsyłania zgłoszeń został wydłużony - filmy można zgłaszać do 15 października 2013 r. Głosowanie w internecie potrwa do 30 października, a listę laureatów poznamy 1 listopada.

Więcej informacji na stronie:
www.europemobility.tv
stopka strony