News -

Jak odnowić szkolenie zawodowe? - spotkanie w Gdańsku

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że szkoły zawodowe to oferta dla uczniów mniej zdolnych i ambitnych. Jak przełamać ten stereotyp? M.in. nad tym będą się zastanawiać uczestnicy konferencji „Zawodowcy NA START”, organizowanej 8 grudnia w Gdańsku.


Spotkanie związane jest z „Rokiem szkoły zawodowców”, ogłoszonym przez minister edukacji narodowej Joannę Kluzik-Rostkowską. Wśród uczestników i prelegentów będą przedstawiciele instytucji zaangażowanych w rozwój oświaty, a także współpracę sektora szkolnictwa zawodowego ze światem biznesu i samorządami na szczeblu lokalnym.

W programie konferencji jest m.in. panel dyskusyjny pn. „Kształcenie zawodowe w Polsce i UE – dlaczego i jakiej odnowy potrzebuje?”. Weźmie w nim udział dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Mirosław Marczewski. W trakcie konferencji odbędą się także „Warsztaty Erasmus+” oraz „Warsztaty Europass”, prowadzone przez ekspertów z FRSE.

Uczestnicy warsztatu poświęconego programowi Erasmus+ dowiedzą się m.in., kto może z niego skorzystać oraz jakie działania można realizować i sfinansować w obszarze kształcenia zawodowego. Celem „Warsztatów Europass” będzie natomiast poszerzenie wiedzy na temat zastosowania dokumentów Europass w praktyce. Podczas konferencji odbędzie się również prelekcja „System ECVET jako narzędzie rozwoju jakości kształcenia zawodowego”.

Inicjatorami gdańskiej konferencji są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wydarzenie będzie transmitowane on-line na stronach organizatora, współorganizatora i partnerów, a także na portalu społecznościowym Facebook.

Chcesz wziąć udział w konferencji? Termin przyjmowania zgłoszeń mija 1 grudnia 2014 r.

Więcej informacji na stronie Zawodowcy na START.

stopka strony