News -

Konkurs dla przedsiębiorczych: finał blisko!

Znamy już wyniki zawodów okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości. 50 finalistów 7 kwietnia br. będzie walczyć o indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce.


Finalistów wyłoniono z grona ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do zawodów okręgowych Olimpiady. Zorganizowano je w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, z udziałem przedstawicieli lokalnych uniwersytetów ekonomicznych oraz Szkoły Głównej Handlowej.

W pierwszej kolejności zawodnicy zmierzyli się z testem wymagającym wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania oraz budowania przewag konkurencyjnych. Musieli też wykazać się dobrą orientacją w bieżących wydarzeniach świata gospodarki i biznesu.

W drugim etapie w każdym z okręgów 50 najlepszych zawodników przystąpiło do prac grupowych – rozwiązywali oni zestaw studiów przypadku. Zwieńczeniem rozgrywek były prezentacje przed Komisją. Do finału zaproszono po 10 osób z każdego okręgu.

Wszyscy uczestnicy etapu okręgowego są uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymali publikacje od Wydawnictwa Difin. Natomiast szkoły tych zawodników otrzymają 50-proc. zniżkę na roczną licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu. Jednej z nich – Zespołowi Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu – przypadła ponadto nagroda specjalna Olimpiady – bon o wartości 5000 zł przeznaczony na sprzęt cyfrowy wybrany przez szkołę, ufundowany przez firmę Plagiat.pl.

Więcej szczegółów na stronie Olimpiady.

 

stopka strony