News -

Miliard na Europejski Korpus Solidarności

Budżet Europejskiego Korpusu Solidarności na lata 2020-2027 ma wynieść 1,26 mld euro. KE szacuje, że dzięki tym środkom uda się sfinansować projekty wolontariatu, praktyki zawodowe i staże dla co najmniej 350 tys. młodych Europejczyków.


Proponowany przez Komisję budżet stanie się podstawą nowego programu Europejskiego Korpusu Solidarności po roku 2020, który ma funkcjonować jako “punkt kontaktowy” dla młodych ludzi gotowych do działania w duchu solidarności.

Środki proponowane przez Komisję na lata 2020-2027 mają zostać przeznaczone na:

  • wolontariat mający na celu wspieranie pomocy humanitarnej w państwach trzecich, w tym włączenie do Europejskiego Korpusu Solidarności programu Wolontariusze pomocy UE;
  • działania celowe: np. umożliwienie uczestnictwa w programie Korpusu młodzieży znajdującej się w niekorzystnej sytuacji.

Kryteria kwalifikujące młodych ludzi do udziału w programie pozostają bez zmian. W bazie Europejskiego Korpusu Solidarności może zarejestrować się każdy Europejczyk w wieku od 17 do 30 lat. Osoby biorące udział w projektach solidarnościowych w ramach Korpusu muszą mieć ukończone 18 lat. 

Posiedzenie KE w sprawie budżetu Europejskiego Korpusu Solidarności odbyło się w Brukseli 11 czerwca 2018 roku. 

Więcej informacji

stopka strony