News -

Mistrzowie Europejskiej Informacji Młodzieżowej

Instytucje z Austrii, Hiszpanii i Turcji otrzymały tegoroczne nagrody sieci Eurodesk za wyjątkowe efekty pracy na rzecz młodych ludzi.
Ustanowione w 2011 r. nagrody Eurodesku, przyznawane lokalnym ośrodkom informacji młodzieżowej za nowatorskie i skuteczne działania, wręczono 27 września w Brukseli.

W kategorii „Informowanie i rozpowszechnianie” wyróżnienie zdobył austriacki ośrodek aha - Tipps & Infos für junge Leute z Dornbirn. Szczególne uznanie zdobył zrealizowany przez Austriaków projekt „Globehopper”, w ramach którego ponad 2700 młodych ludzi z regionu Vorarlberg uzyskało informacje na temat mobilności.

W kategorii „Działalność multimedialna i internetowa” nagrodę odebrali przedstawiciele Miejskiego Biura Informacji Młodzieżowej z Urzędu Miasta w Jaca, w Hiszpanii. Zrealizowany przez nich projekt „Rural Youth Facilitators” umożliwił młodym ludziom z wiejskich regionów Aragonii zdobycie kompetencji niezbędnych do pracy w charakterze dziennikarzy radiowych.

Ośrodkiem najlepiej organizującym pracę wolontariuszy został Izmit Municipality Youth Information and Counselling Centre „Genç-iz" z Turcji – laureat w kategorii „Angażowanie wolontariuszy”. W ramach swojego projektu tureckie centrum przeszkoliło 100 młodych ludzi, którzy zajęli się informacją młodzieżową na uniwersytetach i innych szkołach wyższych.

Ostatnia nagroda – specjalna – trafiła do The Centre Europa Jove, Consell Comarcal del Barcelonès w Hiszpanii. Ośrodek ten nagrodzono za wysokiej jakości usługi informacyjne i doradcze, dotyczące głównie rynku pracy oraz zdobywania umiejętności i kompetencji zawodowych.

Więcej o nagrodach Eurodesku na stronie:
http://youtu.be/4_v84gpn_m0 oraz http://www.flickr.com/photos/eurodeskbrusselslink/sets/72157631638211517
stopka strony