News -

Nagrody w dziedzinie dziedzictwa kulturowego

Komisja Europejska i organizacja Europa Nostra ogłosiły listę laureatów tegorocznej nagrody Unii Europejskiej i Europa Nostra w dziedzinie dziedzictwa kulturowego. Niestety, wśród wyróżnionych nie ma polskich instytucji.
Spośród 160 nominowanych projektów zgłoszonych przez 30 krajów wybrano 27, które wyróżniono za osiągnięcia w czterech kategoriach: ochrona dziedzictwa kulturowego, badania naukowe, aktywna działalność na rzecz dziedzictwa kulturowego oraz edukacja, szkolenia i kampanie informacyjne.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 5 maja w Burgtheater w Wiedniu pod patronatem prezydenta Austrii Heinza Fischera. Nagrody wręczą Androulla Vassiliou, unijna komisarz ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży oraz Plácido Domingo, śpiewak operowy i przewodniczący Europa Nostra.

Sześć projektów otrzyma nagrody Grand Prix w wysokości 10 tys. euro każda, a jeden ze zwycięzców, wyłoniony w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez Europa Nostra, zostanie uhonorowany nagrodą publiczności.

Lista laureatów dostępna jest na stronie:
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-283_pl.htm
stopka strony