News -

Nie każda szkoła musi być nudna

Propagowanie zdrowego trybu życia i troski o środowisko – takie są cele programu edukacyjnego „Szkoły dla miast”. To inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z okolic Poznania, Łodzi, Warszawy, Chrzanowa, Świdnika, Szczytna, Tarnowskich Gór i Zamościa


Propagowanie zdrowego trybu życia i troski o środowisko – takie są cele programu edukacyjnego „Szkoły dla miast”. To inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z okolic Poznania, Łodzi, Warszawy, Chrzanowa, Świdnika, Szczytna, Tarnowskich Gór i Zamościa.

Na szkoły zainteresowane udziałem w projekcie czeka 10 zadań praktycznych, nawiązujących do tematyki zdrowego trybu życia i troski o środowisko. Każda placówka uczestnicząca w przedsięwzięciu sama decyduje, ile wykona zadań i w jakiej kolejności. Im więcej zrealizowanych poleceń - tym więcej zdobytych punktów i wyższe miejsce w rankingu, a co za tym idzie - większa szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Na trzy najlepsze drużyny czekają nagrody pieniężne:
1. miejsce: nagroda o wartości do 5 tys. zł;
2. miejsce: nagroda o wartości do 2 tys. zł;
3. miejsce: nagroda o wartości do 1 tys. zł.

Nagrody w wysokości 1 tys. zł przewidziane zostały również dla najbardziej zaangażowanych szkół z każdego miasta biorącego udział w inicjatywie.

Konkurs organizuje firma Dalkia Warszawa pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Termin zgłoszeń mija 9 czerwca 2014 r.

Szczegółowe informacje:
http://biocity.pl/pl/szkoly-dla-miast/o-programie
stopka strony