News -

Nowa strona Eurodesk Polska

Jest bardziej dynamiczna, ma więcej zdjęć i kilka nowych funkcjonalności. Wystartowała nowa strona Eurodesk Polska.


Jej wygląd zmienił się bardziej niż zawartość. Najważniejszą częścią nowej strony pozostaje baza programów grantowych – od zawsze najpopularniejsza podstrona eurodesk.pl. W dalszym ciągu będzie można ją przeszukiwać tematycznie, alfabetycznie, według fundatorów i - ulubionych przez naszych użytkowników -  deadlinów. Tyle że teraz nawigowanie po bazie powinno być znacznie łatwiejsze, bo wszystkie informacje są na jednej stronie - w tabeli.

Łatwiej powinno być też tym, którzy szukają szkoleń i projektów, do których można się przyłączyć. Na starej stronie oba te rodzaje zawartości znajdowały się w dziale „Partnerzy”. Teraz zostały rozbite na „Projekty” i „Szkolenia”. Z kolei tym co na starej stronie było „Projektami” na nowej jest „Inspiracjami" – wszak to opisy najlepszych projektów zrealizowanych w ramach znajdujących się na naszej stronie programów grantowych, które mają pokazać, jakie działania można w ramach tych programów realizować i inspirować właśnie.

Na nowej stronie jest też kilka nowości. „Eurokalendarz” to wykaz najważniejszych europejskich wydarzeń, dni, tygodni i kampanii – dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. „Informacja młodzieżowa” traktuje o tym czego… nie ma. W Polsce. Czyli działających w całej niemal Europie systemach informacji i doradztwa dla młodzieży – ich  celach, zasadach i przyczynach, dla których większość krajów takie systemy finansuje.  I nowość ostatnia, chyba najważniejsza nowy newsletter – „Eurokursor-Granty”, wykaz aktualnych programów w jednym newsletterze. Z automatu otrzymają go wszyscy  subskrybenci dotychczasowych newsletterów.

Mamy nadzieję, że po oswojeniu się z nawigacją i nowymi nazwami niektórych podstron stali użytkownicy eurodesk.pl uznają nową stronę za bardziej funkcjonalną od poprzedniej. I pozytywnie przyjmą kolejne funkcjonalności, które będą się na niej pojawiać. Bo choć prace nad stroną trwały nie od wczoraj to nie wszystkie pomysły udało się zrealizować. Kolejne już czekają w kolejce na realizację.

Wawrzyniec Pater

Koordynator Eurodesku w Polsce

stopka strony