News -

Offline Challenge - 48 godzin bez sieci

16 października rusza „Offline Challenge” - akcja społeczna poświęcona problemowi nadużywania internetu i urządzeń elektronicznych przez dzieci i młodzież. Jej organizatorzy zachęcają młodych ludzi do podjęcia próby odłączenia się od sieci na 48 godzin.


Problem intensywnego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież staje się coraz poważniejszy. Według badań NASK „Nastolatki 3.0” aż ż 93,4% dzieci w wieku 13-17 lat jest dostępnych online cały czas. Ponad 30% nastolatków przegląda internet za pośrednictwem swojego telefonu powyżej 5 godzin na dobę.

Większość z nich przejawia symptomy dysfunkcyjnego korzystania z Internetu: 83,2% badanych deklaruje, że zdarzyło im się przebywać w sieci dłużej niż planowali, a 29,8%, że zdarzyło im się przedkładać korzystanie z sieci ponad obowiązki szkolne. Dla 66,4% respondentów internet jest środkiem na poprawienie złego nastroju.

Kampania będzie realizowana głównie za pośrednictwem portali społecznościowych Facebook (facebook.pl/offlinechallengepl) i Instagram (#offlinechallengepl). Informacje o akcji znaleźć można na stronie offlinechallenge.pl. Promocja przekazów kampanii przewidziana jest do końca roku, ale już dziś organizatorzy zapowiadają, że jest to początek długofalowych działań realizowanych pod hasłem „Offline Challenge”.

Organizatorami akcji są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, NASK oraz Fundacja Orange.

stopka strony