Papiery do kariery - trzecia edycja

Wystartowała trzecia edycja projektu "Papiery do kariery", w ramach którego konsultanci Eurodesk Polska pokazują młodzieży jak prezentować swoje kwalifikacje przy pomocy dokumentów Europass.


Warsztaty "Papiery do kariery" uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, pomagają poznać swoje słabe i mocne strony, pokazują, w jaki sposób skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. W czasie zajęć uczniowie dogłębnie poznają i analizują dokumenty składające się na portfolio Europassa. Nie tylko dowiadują się, jak je wypełniać, ale też przekonują się, dlaczego warto się nimi posługiwać przy prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom.

Tak jak pozostałe zajęcia oferowane przez Eurodesk Polska warsztaty „Papiery do kariery” mają dwie wersje: lekcyjną - 45-minutową, i warsztatową - 90-minutową. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym.

Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, przede wszystkim w szkołach ponadgimnazjalnych każdego typu. Scenariusz, opracowany przez trenerkę z wieloletnim doświadczeniem, otrzymał pozytywną opinię doradcy metodycznego w zakresie doradztwa zawodowego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Warsztaty prowadzi 16 konsultantów z 12 miast: Białystok, Mińsk Mazowiecki, Katowice, Kielce, Kraków, Kielce, Leszno, Lublin, Michałowo (woj. podlaskie), Rzeszów,  Szczecin, Warszawa.

Placówki zainteresowane poprowadzeniem lekcji lub warsztatu powinny skontaktować się z najbliższym konsultantem uczestniczącym w projekcie. Dane kontaktowe wszystkich konsultantów Eurodesk Polska znajdują się na stronie: www.eurodesk.pl/kontakt.

stopka strony