News -

Płci piękna, do nauki!

Komisja Europejska rozpoczyna kampanię, która ma zachęcić młode kobiety do rozwijania zainteresowań związanych z nauką. Bruksela chce, by częściej decydowały się one na karierę naukową.


Komisja Europejska rozpoczyna kampanię, która ma zachęcić młode kobiety do rozwijania zainteresowań związanych z nauką.

W dziedzinie nauki, technologii i badań kobiety w Europie wciąż stanowią mniejszość. Oznacza to, że olbrzymia liczba talentów się marnuje. Komisja Europejska chce to zmienić. Inicjatywa "Science: It's a girl thing!" to element promowania równości płciowej i realizacji polityki równościowej w dziedzinie badań i innowacji. Celem kampanii jest zwalczanie stereotypów związanych z nauką i przekonanie dziewcząt, że z tą dziedziną warto związać swoją przyszłość.

Inicjatywa Komisja ma również podkreślić znaczenie nauki i badań w poszukiwaniu konkretnych rozwiązań dla problemów świata – np. związanych z żywnością, bezpieczeństwem energetycznym, środowiskiem i zdrowym starzeniem się.

Kampania startuje 21 czerwca – tego dnia zaplanowano konferencję w Parlamencie Europejskim oraz gry i zabawy naukowe na placu przed jego gmachem. Organizatorzy imprezy zapraszają też na warsztaty i spotkania z naukowcami, którzy spróbują zarazić młodych swoją pasją.

Więcej o kampanii na stronie:
http://ec.europa.eu/research/conferences/2012/launch-science-girl-thing/index.cfm
stopka strony