News -

Podróże po Europie - przewodnik Unii Europejskiej

Wakacje to czas odpoczynku i podróży. Jeśli planujesz wyjazd do jednego z krajów Europy, powinieneś zapoznać się z broszurą "Podróże po Europie 2015/16".


Europa to kontynent szczycący się bogatym dziedzictwem kulturowym i pięknymi krajobrazami. Każdy podróżnik znajdzie tu wiele ciekawych miejsc do odkrycia i poznania.

Wraz ze zniesieniem granic w większości państw UE, podróżowanie stało się jeszcze łatwiejsze. Dodatkowo, w wielu krajach członkowskich można płacić wspólną walutą euro, a korzystanie z telefonów komórkowych za granicą jest coraz tańsze. Dla tych, którzy planują podróż w Europie, Komisja Europejska wraz z Dyrekcją Generalną ds. Komunikacji przygotowała nową broszurę "Podróże po Europie 2015/16". Broszura dostarcza wiele użytecznych i praktycznych informacji i porad dotyczących podróżowania samochodem, samolotem lub koleją, opisuje jak funkcjonuje opieka medyczna i ubezpieczenia zdrowotne na terenie UE, radzi jak podróżować ze zwierzętami domowymi lub co zrobić w nagłych wypadkach.

Broszura jest dostępna we wszystkich językach UE i można pobrać ją TUTAJ

 

stopka strony