12 tysięcy pomysłów

Europejskie Forum Młodych przygotowało raport podsumowujący Projekt 25%, którego celem było włączenie młodzieży w konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Starego Kontynentu. W inicjatywę włączyli się młodzi ludzie z 35 państw Europy i zgłosili łącznie 12 tysięcy pomysłów. 


Projekt 25% zainicjowany został przez Europejskie Forum Młodych w czerwcu 2021 roku. Do maja 2022 w różnego rodzaju wydarzeniach związanych z inicjatywą wzięło udział tysiące młodych ludzi pochodzących z różnych zakątków Europy. Młodzież mogła również zgłaszać swoje pomysły za pomocą specjalnej strony internetowej.

Pomysłodawcom Projektu 25% szczególnie zależało na dotarciu do młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich i mniejszych miejscowości, młodych z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli mniejszości etnicznych – tak, aby ich głos również został usłyszany. 

Raport podsumowuje opinie, życzenia i nadzieje młodych obywateli Europy i ma służyć jako przyczynek do szerszej dyskusji na temat naszej wspólnej przyszłości.

Idee wyrażane przez młodych ludzi obejmują wiele różnych obszarów: od ekologii i zmian klimatu, po gospodarkę, transformację cyfrową, sprawiedliwość społeczną, zdrowie, edukację, bezpieczeństwo, demokrację i praworządność.

Partnerem Projektu 25% była sieć Eurodesk.

Publikację można pobrać bezpłatnie ze stron Europejskiego Forum Młodych. 

#25percentProject    #Projekt25procent    #Raport    #Młodzież

stopka strony