Ruszyła kolejna edycja DiscoverEU!

Po olbrzymim sukcesie poprzednich edycji konkursu #DiscoverEU, w których o darmowe bilety kolejowe walczyły setki tysięcy młodych Europejczyków, przyszedł czas na nową megarundę! Rywalizacja o kolejne bilety potrwa do 26 października.


W konkursie mogą brać udział osiemnastolatkowie, a więc osoby urodzone między 1 stycznia 2003 r. a 31 grudnia 2003 r

Dodatkowo w tej edycji organizatorzy przewidzieli możliwość udziału wszystkich tych, którzy z powodu zawieszenia konkursu w trakcie pandemii, nie mogli w nim uczestniczyć w zeszłym roku. W najbliższej rundzie będą więc mogły dołączyć także osoby urodzone między 1 lipca 2001 r. a 31 grudnia 2002 r.

Unia Europejska przygotowała dla nich pulę 60 000 biletów uprawniających do bezpłatnych podróży europejskimi kolejami - 3 razy więcej niż w każdej z poprzednich edycji!
Aby zawalczyć o wymarzoną podróż, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie konkursu (aktywny od 12 do 26 października do godz. 12). Kolejny etap polega na rozwiązaniu krótkiego quizu. Przyda się do tego wiedza o kulturze i historii Europy oraz o unijnych inicjatywach skierowanych do młodych.

Eurotrip z biletem DiscoverEU musi się odbyć między między 1 marca 2022 r. a 28 lutego 2023 r. i może trwać minimalnie jeden dzień, a maksymalnie miesiąc. W tym czasie młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż ten, w którym mieszkają. 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach Eurodesku.

#DiscoverEU    #konkurs    #eurotrip

stopka strony