News -

ThinkQuest zaprasza

Wykorzystaj umiejętność krytycznego myślenia i pokaż, jak można rozwiązać najważniejsze światowe problemy. Jeśli wykorzystasz przy tym najnowsze technologie komunikacyjne, będziesz miał szansę na wygranie konkursu ThinkQuest.


Włącz krytyczne myślenie i pokaż, jak można rozwiązać najważniejsze światowe problemy. Jeśli wykorzystasz przy tym najnowsze technologie komunikacyjne, będziesz miał szansę na wygranie konkursu ThinkQuest.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie: ThinkQuest Projects, Digital Media oraz Application Development. W każdym z nich zadanie jest nieco inne, ale generalnie rywalizacja sprowadza się do jednego: poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla najważniejszych problemów współczesności.

W konkursie mogą wziąć udział grupy uczniów do 22. roku życia z całego świata, pod opieką nauczyciela. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w rywalizacji otrzymają laptopy oraz zaproszenie na ceremonię ThinkQuest Live. Dziesięć szkół lub organizacji, które zgłoszą do konkursu największą liczbę uczniów, otrzyma 5 tysięcy dolarów na cele edukacyjne.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 25 kwietnia 2012 r.
Wszelkie dodatkowe informacje znaleźć można na stronie www.thinkquest.org.
stopka strony