News -

Vademecum Erasmusa+ - pobierz nowe wydanie!

W internecie jest już dostępna nowa wersja przewodnika po programie Erasmus+. To niezbędna lektura dla wszystkich organizacji, które chcą wystąpić o finansowanie w 2015 r.


Na razie nowa wersja przewodnika dostępna jest w języku angielskim, polska edycja pojawi się pod koniec października. W publikacji beneficjenci znajdą szczegółowe informacje na temat struktury programu Erasmus+ i jego budżetu, a także wskazówki dotyczące tego, jak poprawnie wypełnić i złożyć wniosek. W przewodniku są również informacje dotyczące terminów, kryteriów kwalifikacji, poziomu finansowania, możliwych działań w ramach projektu oraz procesu aplikowania.

Komisja przypomina, że uprawnionymi do składania wniosków są wyłącznie instytucje i organizacje. Osoby indywidualne nie mogą bezpośrednio występować o dotacje.

Wnioskodawcy, którzy będą potrzebować bardziej szczegółowych informacji na temat programu, mogą kontaktować się w tej sprawie z Narodową Agencją Programu Erasmus+ – Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Najbliższy termin składania aplikacji upływa 4 lutego 2015 r.

Przewodnik można pobrać ze strony Komisji Europejskiej.

stopka strony