News -

Wolontariat Europejski pomaga... wolontariuszom

Najnowsze badanie dotyczące Wolontariatu Europejskiego pokazuje, że nauka języka obcego i zdobycie umiejętności zawodowych to nie jedyne kompetencje, które nabywa wolontariusz.


Praca w charakterze wolontariusza wpływa nie tylko na podniesienie kompetencji osobistych. Po powrocie uczestnicy projektów realnie oddziaływują na instytucje, w których podejmują pracę oraz inicjują zmiany w społecznościach, w których funkcjonują na co dzień.

Raport dotyczący Wolontariatu Europejskiego (EVS) pokazuje, jakie korzyści odnoszą różne grupy uczestników. Oprócz nauki i zdobywania nowych umiejętności językowych, 80 proc. respondentów odpowiedziało, że wolontariat pomógł im w rozwijaniu kariery zawodowej.

Wolontariat zwiększa również świadomość i wrażliwość na problemy ludzi wykluczonych społecznie. Pobudza też myślenie w kategoriach międzynarodowych i proeuropejskich wartości. Instytucje, w których zatrudnieni są byli wolontariusze mogą liczyć na świetnych menadzerów projektów, bo wolontariat podnosi poziom kreatywności.

Cały raport mozna pobrać pod linkiem.

stopka strony