News -

Zrób zdjęcie, które poruszy

Żyję, więc się przemieszczam. Przemieszczam się, więc żyję. Tak przetłumaczyć można temat konkursu fotograficznego organizowanego przez Europejską Grupę Socjalistów w Komitecie Regionów UE.
Coraz większa liczba młodych ludzi opuszcza co roku swe domy i wyjeżdża za granicę – by się bawić, ale również by zwiększyć swe szanse na osobisty, edukacyjny lub zawodowy rozwój. Zadaniem uczestników konkursu jest zilustrowanie tego zjawiska.

Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy wszystkich krajów Unii. Nagrody przyznane zostaną w dwóch kategoriach wiekowych: 16-17 lat oraz 18-35 lat. Zwycięzca w kategorii nastolatków otrzyma netbooka i cyfrową kamerę, a triumfator w kategorii dorosłych będzie mógł zwiedzić wraz z osobą towarzyszącą trzy wybrane miasta w Europie.

Swoje zdjęcia zgłaszać mogą wyłącznie fotograficy-amatorzy, choć prace studentów fotografii również będą akceptowane. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 czerwca 2011 r. o północy (czasu brukselskiego)

„Ścianę inspiracji” z listą kluczowych słów związanych z tematem konkursu oraz jego zasady znaleźć można na stronie http://www.pes.cor.europa.eu/move_competition.html
stopka strony